Biztonság

A biztonság

A betörések száma évről évre növekszik. Ennek megfelelően növekszik az ajtóknál és ablakoknál alkalmazható, betörésgátló berendezések iránti igény is.

Külső ajtókba és garázskapukba feltétlenül biztonsági (cilinderes) zárakat építsünk be, amelyeket lényegesen nehezebben lehet kinyitni, mint a közönséges tollas zárakat. Magát az ajtót kettős horonnyal készítsük. A második horony megakadályozza, hogy a becsukott, de be nem zárt ajtó nyelvét egy lappal, pl. telefonkártyával el lehessen tolni.

Az ajtó egész magasságára kiterjedő többszörös reteszelés fokozott védelmet jelent.szoba2

Az ajtó zárlemezei erősített ki-vitelűek, felfeszítésnek ellenállók legyenek.

Hívatlan látogatók ellen kémlelőnyílás beépítésével is védekezhetünk. Ezeket különböző ajtóvastagságokhoz lehet beállítani. A beépített lencsétől függően különböző szögű látómezőt fognak be.

Az ajtóra szerelt biztonsági lánc megakadályozza, hogy lakásunkba valaki kéretlenül belépjen. A kaputelefonnal, mozgásérzékelővel vagy videokamerával kiegészített biztonsági berendezés kialakításához már nagyobb ráfordítás szükséges.

GD037A zárható ablakkilincsek megnehezítik, hogy illetéktelen személyek belülről vagy kívülről kinyissák az ablakot. További védelmet nyújt a kiemelés elleni biztosítás, amely megakadályozza, hogy az ablakot egy feszítővassal ki lehessen emelni és így ki lehessen nyitni.

A betörésgátló berendezések mellett az ablakokat az épségüket védő szerkezetekkel is el lehet látni.

Bővebben…